https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bolsonaro-nevladni-organizace-jsem-neobvinil-pouze-je-podeziram
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bolsonaro: Nevládní organizace jsem neobvinil, pouze je podezírám

23.8.2019 00:50 (ČTK)
Brazilský prezident přiznal, že jeho vláda postrádá potřebné zdroje na to, aby s rekordním počtem požárů bojovala, napsal server BBC.
Brazilský prezident přiznal, že jeho vláda postrádá potřebné zdroje na to, aby s rekordním počtem požárů bojovala, napsal server BBC.
Brazilský prezident Jair Bolsonaro včera obvinil média, že překroutila jeho slova o vinících požárů v Amazonii. Brazilská média ve středu uvedla, že Bolsonaro ze zapalování brazilského pralesa nařkl nevládní organizace. "Obvinil jsem nevládní organizace přímo? Jenom jsem řekl, že je podezírám," citovala prezidentova dnešní slova agentura AFP.
 

"Nikdy jsem nevládní organizace z požárů v Amazonii neobvinil, je neuvěřitelné, co se píše v novinách," řekl Bolsonaro novinářům. Zjistit reálného viníka je podle prezidenta nemožné. "Domorodci, chcete abych obvinil domorodce? Chcete, abych obvinil Marťany? ... Podezírám všechny, ale nejsilněji podezírám nevládní organizace," odpověděl Bolsonaro novinářům na otázku, kdo je podle něj za požáry zodpovědný.

Obavy ekologů o Amazonii, přezdívané zelené plíce planety, se zvýšily poté, co Bolsonaro nastoupil do prezidentského úřadu. Krajně pravicový politik se chystá mimo jiné legalizovat těžbu nerostů v domorodých rezervacích amazonského pralesa.

Brazilský Národní ústav pro výzkum vesmíru (INPE) zveřejnil tento týden data, podle nichž jen od minulého čtvrtka odhalily satelitní snímky 9507 nových lesních požárů, zejména v amazonském pralese, sdělil INPE. Federální prokuratura se včera rozhodla nárůst řádně prošetřit. Podle INPE za větší počet požárů nemůže jen sucho či klimatické změny. Přispívá k nim i nelegální kácení a vypalování lesa za účelem získání zemědělské půdy.

Brazilský prezident včera také přiznal, že jeho vláda postrádá potřebné zdroje na to, aby s rekordním počtem požárů bojovala, napsal server BBC.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist