https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bosna-ma-prvni-vetrnou-farmu-staci-pro-27-500-domacnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bosna má první větrnou farmu, stačí pro 27.500 domácností

15.3.2018 07:00 (ČTK)
V Bosně včera zahájila provoz první větrná farma postavená v této balkánské zemi. Elektrárna Mesihovina má instalovaný výkon 50,6 megawattu, sestává z 22 turbín a vyrábět může 165,2 gigawatthodin elektrické energie ročně, což stačí na pokrytí potřeb 27.500 domácností. Uvedla to agentura Reuters.
 

Projekt společnosti Elektroprivreda HZHB, ve které má většinový podíl stát, byl zahájen před 13 lety a stál 82 milionů eur (2,1 miliardy Kč). Elektrárna má přispět ke snížení emisí skleníkových plynů a splnění norem Evropské unie, k níž by se země ráda připojila.

Bosna generuje 60 procent elektřiny z uhelných a zbývající podíl z vodních elektráren. Podíl obnovitelné energie plánuje do roku 2020 zvýšit na 43 procent.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist