https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/botanicka-zahrada-v-troji-otevre-venkovni-expozice-verejnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Botanická zahrada v Troji otevírá venkovní expozice veřejnosti

20.4.2020 00:28 | PRAHA (ČTK)
Kvůli vládním opatřením zavedeným proti šíření nákazy novým koronavirem byla trojská Botanická zahrada uzavřena veřejnosti od 13. března. / Ilustrační foto
Kvůli vládním opatřením zavedeným proti šíření nákazy novým koronavirem byla trojská Botanická zahrada uzavřena veřejnosti od 13. března. / Ilustrační foto
Botanická zahrada v pražské Troji dnes otevřela venkovní expozice veřejnosti. Otevírací doba bude každý den od 09:00 do 18:00 hodin. O otevření rozhodl magistrát po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví, sdělil v pátek mluvčí magistrátu Vít Hofman.
 

"Mám radost, že Ministerstvo zdravotnictví České republiky souhlasilo s otevřením venkovní expozice botanické zahrady pro veřejnost. Návštěvníci samozřejmě budou muset mít ochranné roušky a dodržovat patřičné rozestupy," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Návštěvníci budou moci využít všechny tři vstupní brány. U vchodů bude k dispozici ochranná dezinfekce, dodal Hofman.

Mluvčí Botanické zahrady Klára Hrdá již dříve uvedla, že akce pro veřejnost, které se nemohly kvůli vládním bezpečnostním opatřením konat, budou uspořádané v náhradním termínu. Jde například o výstavu tropických motýlů nebo večerní prohlídky skleníku Fata Morgana.

Kvůli vládním opatřením, které měly zamezit šíření nákazy novým koronavirem, byla trojská Botanická zahrada uzavřena veřejnosti od 13. března. Nepřístupný byl celý areál včetně venkovních expozic.

Botanická zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla ale navštívit jen ve dnech otevřených dveří, celoročně přístupná je od srpna 1992. V 90. letech do správy získala památkově chráněnou vinici sv. Kláry a před 15 lety byl otevřen tropický skleník Fata Morgana. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15.000 druhů stromů a květin.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist