https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/botanicka-zahrada-v-troji-zabavnou-formu-ukaze-zivot-vcel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Botanická zahrada v Troji zábavnou formu ukáže život včel

20.7.2018 00:23 | PRAHA (ČTK)
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel v české krajině, výrobu medu a zajímavosti o medonosných rostlinách. / Ilustrační foto
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel v české krajině, výrobu medu a zajímavosti o medonosných rostlinách. / Ilustrační foto
Foto | pix.plz / Flickr
Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel v české krajině, výrobu medu a zajímavosti o medonosných rostlinách. Návštěvníci ji mohou podle autorů vnímat všemi smysly. Součástí expozice je zahrada, ovocný sad, rozkvetlá louka nebo domek včelaře. Poprvé se pro veřejnost otevře tuto sobotu hodinu po poledni, kdy v botanické zahradě začíná Medový den.
 

"Hlavní myšlenkou je ukázat návštěvníkům botanické zahrady život včel a medonosné rostliny v české krajině. Expozice zaujme jak širší odbornou veřejnost, tak počínající včelaře, školáky a děti," uvedl v tiskové zprávě pověřený ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy Bohumil Černý.

Nový areál věnovaný včelám a rostlinám, které opylují, leží na východní straně trojského svahu. Expozice je rozdělena na dva naučné okruhy. První se zaměřuje na způsoby opylování a přibližuje je na stanovištích typických pro českou krajinu, ať už to je rodinná zahrada, vřesoviště, les, ovocný sad, pole a louka. Druhý okruh pomocí interaktivních prvků seznamuje návštěvníky se životem včel.

"Přejeme si, aby naše expozice návštěvníky pobavila a aby si ji užili a zažili opravdu všemi smysly. Těšit se mohou na rozkvetlou louku i pestré pole osázené medonosnými rostlinami, na důmyslné dřevěné hry a hříčky ze včelího světa i na staré úly včetně slaměné košnice, ve které se mohou zaposlouchat do zvuků z včelího úlu," dodala Jarmila Skružná z botanické zahrady.

V ovocném sadu najdou návštěvníci staré odrůdy jabloní nebo další zapomenuté teplomilné druhy ovocných stromů - mandloně, morušovníky nebo netradiční kříženec jeřábu a hrušně - hruškojeřáb. V Troji vzniklo i nově založené maliniště s více než deseti odrůdami maliníku a ostružiníku.

V sobotu je připraven program pro malé i velké. K vidění bude skleněný úl či ukázka vytáčení medu, děti se mohou zapojit do vědomostní soutěže. Prezentaci připravil Výzkumný ústav včelařský v Dole. Lidé si budou moci zakoupit publikace o včelách, medovou čokoládu, široký sortiment medu včetně toho přímo z botanické zahrady, medoviny a dalších medových produktů.

Program vznikl ve spolupráci s Vyšehradskými včelaříky. Členové tohoto kroužku mladých včelařů se nově vybudované expozici starají o včely a úly.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist