https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/breclav-pripravuje-motivacni-system-sberu-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Břeclav připravuje motivační systém sběru odpadu

15.5.2019 00:10 | BŘECLAV (ČTK)
Cílem motivačního systému je přimět obyvatele, aby se snažili vytváření odpadu předcházet například nákupem v bezobalovém obchodě, darováním ještě použitelných věcí dalším lidem nebo používáním ekologických paliv. / Ilustrační foto
Cílem motivačního systému je přimět obyvatele, aby se snažili vytváření odpadu předcházet například nákupem v bezobalovém obchodě, darováním ještě použitelných věcí dalším lidem nebo používáním ekologických paliv. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vedení břeclavské radnice se chystá zavést takzvaný motivační sběr odpadu. Bude oceňovat ty Břeclavany, kteří budou poctivě třídit odpad. Radní to včera oznámili na tiskové konferenci.
 

Kvůli plánovanému systému navázala břeclavská radnice spolupráci s iniciativou Moje odpadky, která pomohla se zavedením obdobného systému v několika městech i obcích. Pilotní program začne ještě letos v zástavbě rodinných domů v Poštorné, Staré Břeclavi a Charvátské Nové Vsi.

"Vytříděný odpad budou lidé dávat do plastových pytlů s čárovým kódem. Zároveň si budou moci na webové stránce zřídit svůj odpadový účet, na kterém si kdykoliv zkontrolují, kolik a jakého odpadu vyprodukovali a na jakou odměnu mají nárok. Kdo bude třídit lépe, získá v dalším roce slevu na poplatku za odpad," uvedl místostarosta Jakub Matuška (Mladí a neklidní). Dodal, že sleva by mohla dosáhnout až 70 procent.

Účast v motivačním systému bude dobrovolná. Radnice očekává, že náklady na svoz a likvidaci netříděného odpadu by v částech města s přibližně 10.500 obyvateli měly klesnout až o 2,9 milionu ročně.

Cílem motivačního systému je přimět obyvatele, aby se snažili vytváření odpadu předcházet například nákupem v bezobalovém obchodě, darováním ještě použitelných věcí dalším lidem nebo používáním ekologických paliv.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist