https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britsky-kralovsky-par-krmil-banany-slonici-v-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britský královský pár krmil banány slonici v zoo

12.4.2017 08:00 (ČTK)
Alžběta II. drží patronát nad londýnskou Zoologickou společností, která se zasazuje o zachování ohrožených druhů. Mezi ně patří i slon indický. / ilustrační foto
Alžběta II. drží patronát nad londýnskou Zoologickou společností, která se zasazuje o zachování ohrožených druhů. Mezi ně patří i slon indický. / ilustrační foto
Britská královna Alžběta II. a její choť princ Philip včera krmili v zoo v anglickém hrabství Bedfordshire banány slonici Donnu. Devadesátiletá panovnice se setkala také se svojí sloní jmenovkyní, která přišla na svět loni.
 

"Vypadá to, že sloni jsou tu šťastní," konstatovala královna v zoologické zahradě ve Whipsnade při příležitosti otevření nového pavilonu slonů. Ten se stane novým domovem pro devět slonů indických včetně malé Elizabeth, která se loni narodila krátce před oslavami kulatin královny. Podle britských médií už tlustokožec váží 460 kilogramů.

Alžběta II. drží patronát nad londýnskou Zoologickou společností, která se zasazuje o zachování ohrožených druhů. Mezi ně patří i slon indický.

Na 95letého prince Philipa včera udělal dojem především tvrdá práce ošetřovatelů zvířat. "Vždyť si určitě myslí, že jsou v Africe," prohodil při pohledu na jednoho ze zaměstnanců zoo v šortkách.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist