https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britsky-prumyslnik-planuje-vyrobu-elektromobilu-v-australii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britský průmyslník plánuje výrobu elektromobilů v Austrálii

22.1.2018 11:56 | MELBOURNE (ČTK)
Sanjeev Gupt možná vzkřísí automobilový průmysl v Austrálii.
Sanjeev Gupt možná vzkřísí automobilový průmysl v Austrálii.
Britský průmyslník Sanjeev Gupta plánuje výrobu elektromobilů v Austrálii. Jeho společnost GFG Alliance proto podala nabídku na některá aktiva americké automobilky General Motors (GM) v australském městě Adelaide. Informovala o tom vláda Jižní Austrálie.
 

GM před několika měsíci v továrně australské divize Holden v Adelaide ukončila provoz. "Z rozhovorů s firmou GFG Alliance jsem vyrozuměl, že v případě úspěchu nabídky zde mají v úmyslu vytvořit výrobní základnu pro elektrická vozidla," uvedl ministr financí Jižní Austrálie Tom Koutsantonis v dopisu zaslaném americké automobilce. Zároveň GM vyzval, aby nabídku zvážila. Austrálie by se podle něj díky plánu GFG mohla dostat na přední místa ve výrobě elektromobilů.

Říjnové uzavření továrny Holdenu v Adelaide podle agentury Reuters znamenalo konec výroby osobních automobilů v Austrálii. Výrobní aktivity v Austrálii již dříve zastavily také automobilky Toyota a Ford. Za odchodem automobilek z Austrálie stály vysoké mzdové náklady, malý trh a výkyvy měnového kurzu, píše list Financial Times.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist