https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brnenska-zoo-otevrela-lvi-expozici-lvi-se-vraci-po-14-letech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnská zoo otevřela lví expozici, lvi se vrací po 14 letech

28.8.2017 04:30 | BRNO (ČTK)
Brněnská zoo v sobotu slavnostně otevřela novou expozici pro lvy. Navštěvníci mohou vidět lvy konžské - samici Kivu (na obrázku) a samce Lolka. Lvi se do brněnské zoo vrátili po 14 letech.
Brněnská zoo v sobotu slavnostně otevřela novou expozici pro lvy. Navštěvníci mohou vidět lvy konžské - samici Kivu (na obrázku) a samce Lolka. Lvi se do brněnské zoo vrátili po 14 letech.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Brno
Brněnská zoo v sobotu slavnostně otevřela novou expozici pro lvy, stála 17 milionů korun. Navštěvníci se mohou těšit na lvy konžské, na samici Kivu a samce Lolka. Lvi se do brněnské zoo vrátili po 14 letech.
 
Expozici návštěvníci najdou u Africké vesnice na samém vrcholku Mniší hory, zaujímá rozlohu bezmála 5000 metrů čtverečních. "Expozice využívá stávající zeleň a členitost terénu. Doplněná je jezírkem a několika vyvýšenými pahorky, které lvi rádi využívají k odpočinku. Pozorovací místa pro návštěvníky jsou komponována například jako osamocená domorodá chýše, havarované letadlo nebo jako průhled bujnou vegetací," uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Součástí komplexu jsou také zázemní vytápěné ubikace se třemi oddělenými boxy, obslužnou zónou, prostory pro chovatele a odstavným výběhem. Samice do brněnské zoo přicestovala 11. července ze zoo v Ústí nad Labem. Ta ji získala v roce 2014 z Lisabonu. Samec z Gdaňsku dorazil do Brna 18. července. Oba lvi se spolu zatím seznamovali především uvnitř ubikací, návštěvníci je poprvé mohli vidět až v sobotu. Lvi konžští obývají jihozápad Afriky, kde se přizpůsobili extrémním podmínkám pouští Kalahari a Namib. Poslední brněnský lev, samec Bali, odešel do Zoo Les Sables dˊOlonne ve Francii v roce 2003. Důvodem byly nevyhovující podmínky pro chov těchto šelem. Brněnská zoo chovala lvy nepřetržitě od roku 1953 a například v letech 1962 až 1972 odchovala 11 lvíčat.
reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist