https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brnenska-zoo-se-rozrostla-o-dvojcata-tamarina-zlutorukeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnská zoo se rozrostla o dvojčata tamarína žlutorukého

6.9.2017 02:00 | BRNO (ČTK)
Tamarín žlutoruký (na obrázku) je černě zbarvený s mramorovaným hřbetem a se žlutými až oranžovými konci rukou a nohou. Je považován za výborného skokana, dokáže skočit na zem z výšky až 20 metrů. Dvojčata tamarína žlutorukého se v zoo narodila na konci srpna.
Tamarín žlutoruký (na obrázku) je černě zbarvený s mramorovaným hřbetem a se žlutými až oranžovými konci rukou a nohou. Je považován za výborného skokana, dokáže skočit na zem z výšky až 20 metrů. Dvojčata tamarína žlutorukého se v zoo narodila na konci srpna.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Roman Kočí / ZOO Brno
Brněnská zoo se ke konci srpna rozrostla o dvojčata drápkaté jihoamerické opičky tamarína žlutorukého, k vidění jsou v expozici u spodní točny vláčku. V tiskové zprávě to včera uvedla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková.
 

Dvojčata se narodila čtyřleté samičce Belle a šestiletému samci Henrymu, kteří společně obývají expozici v brněnské zoo od května 2015. Jde o jejich první potomky. Pohlaví mláďat zatím chovatelé neznají, čekají, až trochu povyrostou a budou více samostatná. "Rodiče o ně vzorně pečují - Henry je nosí, Belle si je přebírá pouze na kojení," uvedla mluvčí.

Tamarín žlutoruký je černě zbarvený s mramorovaným hřbetem a se žlutými až oranžovými konci rukou a nohou. Žluté "rukavice" přinesly do jejich vědeckého názvu Saguinus midas jméno bájného krále Midase, který měnil po dotyku předměty ve zlato.

Žije v nížinných i horských pralesích severně od Amazonky od Surinamu po severovýchodní Brazílii. Obvykle se nachází ve výšce pěti metrů nad zemí a z místa na místo se pohybuje v korunách stromů. Je považován za výborného skokana, dokáže skočit na zem z výšky až 20 metrů. Má rád hmyz, plody, semena, vajíčka a drobné obratlovce. Pobývá v menších skupinách a v lidské péči se dožívá až 15 let.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist