https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brnensti-seniori-zrejme-nebudou-od-ledna-platit-za-svoz-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnští senioři zřejmě nebudou od ledna platit za svoz odpadu

5.11.2019 00:09 | BRNO (ČTK)
Lidé starší sedmdesáti let zřejmě nebudou od ledna roku 2020 platit poplatek za svoz odpadu. / Ilustrační foto
Lidé starší sedmdesáti let zřejmě nebudou od ledna roku 2020 platit poplatek za svoz odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Lidé starší sedmdesáti let zřejmě nebudou od ledna roku 2020 platit poplatek za svoz odpadu. Dosud platili sníženou cenu 500 korun ta rok, plná cena je 670 korun. Změnu vyhlášky, která poplatek upravuje, už schválili brněnští radní a doporučili ji ke schválení zastupitelstvu, které se sejde dnes. Novinářům to včera řekl náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD).
 

"Tato sleva pro seniory je zakotvená i v koaliční smlouvě, při hlasování byla změna schválena jednomyslně," uvedl Pospíšil. Osvobození od poplatku za svoz odpadu se podle něj dotkne 67.000 obyvatel Brna, v rozpočtu města to bude znamenat o 20 milionů korun ročně méně.

"Vzhledem k tomu, že rozpočet města se blíží 12 miliardám a v uplynulých letech proběhla velká investice do modernizace brněnské spalovny, není potřeba toto opatření nijak kompenzovat," dodal Pospíšil.

Osvobození od poplatku se dosud vztahuje pouze na třetí a další děti v rodině, které nemusí za popelnice platit až do 15 let, za děti do čtyř let platí rodiče sníženou sazbu 500 korun ročně.

Pospíšil také připomněl krátké video, které se loni stalo velmi populárním na sociálních sítích. Současný náměstek primátorky v něm leze z modrého kontejneru a slibuje důchodkyni, že brzy už poplatek za odpad nebude muset platit.

"Připravili jsme i pokračování tohoto populárního videa, je natočené se stejnými herci a zveřejníme jej, až změna vyhlášky projde zastupitelstvem," řekl Pospíšil.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist