https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-a-jmk-zalozi-spolecnost-pro-integrovany-dopravni-system
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno a JMK založí společnost pro integrovaný dopravní systém

8.2.2002 20:08 | BRNO (ČIA)
Integrovaný dopravní systém veřejné hromadné dopravy (IDS) bude v Jihomoravském kraji (JMK) koordinovat společnost s ručením omezeným. Její stanovy a vrcholové orgány již projednaly Rada města Brna i rada kraje. Na svých dubnových zasedáních by je měly schválit i zastupitelé JMK a města Brna. Koordinátor IDS by měl dohlížet na účelné a hospodárné využití zhruba jedné miliardy korun. Informoval o tom dnes zástupce hejtmana Lubomír Šmíd a první náměstek primátora Brna Rostislav Slavotínek.
 

Oba zakladatelé, JMK a město Brno, mají mít ve společnosti po jednom jednateli. Jednatel za JMK bude zároveň ředitelem nově vzniklé společnosti. Rada JMK již na tuto pozici vyhlásila výběrové řízení. Šmíd vysvětlil, že zvolená forma obchodní společnosti umožní v budoucnu přístup dalších subjektů, především z řad měst a obcí. Vstupní náklady na zahájení činnosti a první rok fungování koordinátora se odhadují na 10 milionů korun, o něž by se zakladatelské subjekty podělily rovným dílem. Společnost má mít zpočátku 12 zaměstnanců.

Koordinátor IDS má shromažďovat veškeré informace o veřejné hromadné dopravě, a to od všech, kdo ji v JMK provozují, včetně železniční, a docílit vzájemné návaznosti jednotlivých druhů veřejné dopravy formou IDS. Má kupříkladu navrhovat jízdní řády, optimalizaci vedení linek, sjednocení tarifního systému, jízdních dokladů, odbavovacích systémů, přepravních podmínek i jejich kontroly.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist