https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-chce-dat-tri-miliony-korun-na-vznik-novych-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno chce dát tři miliony korun na vznik nových parků

9.6.2021 10:03 | BRNO (ČTK)
Na jaře město oslovilo všechny městské části, aby vytipovaly vhodná místa pro rozšíření zeleně.
Na jaře město oslovilo všechny městské části, aby vytipovaly vhodná místa pro rozšíření zeleně.
Foto | Millenium187 / Wikimedia Commons
Tři miliony korun chce vyčlenit vedení Brna na vznik nových nebo rozšíření nynějších parků, řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL), který má na starosti životní prostředí. Část peněz půjde městským částem na projektové dokumentace, část si nechá odbor životního prostředí na studie veřejných ploch zeleně.
 

Podle Hladíka bylo rozšiřování zeleně jedním z lidoveckých předvolebních slibů. "Chceme proto zapojit volné finanční zdroje z minulých let právě do podpory zeleně. Celkově získají městské části 1,7 milionů korun. Další finanční prostředky dostane odbor životního prostředí, který pro některé městské části zajistí studie veřejných ploch zeleně, celkem půjde o 1,3 milionu korun," uvedl Hladík.

Na jaře město podle něj oslovilo všechny městské části, aby vytipovaly vhodná místa pro rozšíření zeleně. Odbor životního prostředí zajistí studie veřejných ploch zeleně městským částem Komín, Maloměřice a Obřany, Jehnice, Kníničky, Černovice, Tuřany, Brno-sever, Bohunice, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed, Kohoutovice, Žabovřesky a Žebětín.

Dále město Brno poskytne peníze na projektové dokumentace městským částem Černovice, Kníničky, Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Řečkovice a Mokrá Hora a Brno-střed. „V Černovicích chceme podpořit projekt revitalizace jezírka AVČ Mírová, v Kníničkách Park u lva, v Kohoutovicích Komunitní centrum, v Komíně výsadby alejí a trvalých travních porostů, v Obřanech zeleň u Obřanského mostu, v Řečkovicích Park pod hřbitovem a v městské části Brno-střed revitalizaci vnitrobloku Bayerova-Botanická,“ vyjmenoval Hladík.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist