https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-da-pristi-rok-znovu-20-mil.na-zelene-strechy-a-zachyt-deste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno dá příští rok znovu 20 milionů na zelené střechy a záchyt deště

18.12.2020 00:29 | BRNO (ČTK)
Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října s tím, že u obou programů platí podmínka realizace projektu na území města Brna.
Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října s tím, že u obou programů platí podmínka realizace projektu na území města Brna.
Brno dá v příštím roce opět 20 milionů korun občanům na projekty na zelené střechy a zachytávání dešťové vody. Z toho 19 milionů je na zelené střechy a milion na využití srážkové vody, uvedl v tiskové zprávě primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Žadatelé se mohou o peníze ucházet od 1. února do 31. října příštího roku. Brno programy nabídlo i loni a předloni, kdy je využily desítky občanů.
 

Radní Brna aktualizovali znění obou dotačních programů. Poprvé je město nabídlo předloni. "Oběma programy, které reagují na současné změny klimatu, na současné trendy v oblasti ochrany životního prostředí, a hlavně také na poptávku Brňanů, město efektivně rozvíjí systém dotační podpory environmentálních projektů," uvedl Hladík.

Podle něj odbor životního prostředí v prvním roce u podpory využití srážkové vody přijal a schválil 19 žádostí a vyplatil 307.000 korun, loni už 45 žadatelům vyplatil 822.000 korun. U zelených střech možnosti nejprve využilo 105 zájemců a letos bylo uděleno dalších 99 příslibů za 17,5 milionu korun.

Město letos vyčlenilo 19 milionů na zelené střechy a milion na zachytávání dešťové vody a doplnilo dvě kritéria. "První z nich specifikuje, že účelem programu je podpora vzniku nových zelených střech, a ne například dosázení nové vegetace do funkční zelené střechy jen z estetických důvodů. Druhé kritérium má přispět k transparentnosti, tedy v případě, že žadatel čerpá i další dotace, nemá součet poskytnutých dotací přesáhnout celkovou výslednou cenu zelené střechy," doplnil Hladík.

Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října s tím, že u obou programů platí podmínka realizace projektu na území města Brna.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist