https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-vinohrady-pronajme-lize-vozickaru-planinu-na-vcely-a-ovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno-Vinohrady pronajme Lize vozíčkářů planinu na včely a ovce

30.5.2016 11:15 | BRNO (ČTK)
Prostor bude sloužit pro terapii lidí s tělesným postižením. Záměr bude sloužit především nejenom členům Ligy vozíčkářů, ale i dalším tělesně postiženým
Prostor bude sloužit pro terapii lidí s tělesným postižením. Záměr bude sloužit především nejenom členům Ligy vozíčkářů, ale i dalším tělesně postiženým
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městská část Brno-Vinohrady pronajme za symbolickou částku Lize vozíčkářů a Agentuře Basspro nevyužívanou planinu Pod Hády a nad vinohradem o rozloze přes 11 500 metrů čtverečních. Vznikne tam ekologické hospodářství s domácími zvířaty a s rozvinutým včelařstvím, řekl starosta Vinohrad Jiří Čejka (ČSSD). Podle něj bude místo sloužit tělesně postiženým, ale i na exkurze dětí.
 

Dříve se planina využívala ke sportovním účelům jako basebalové hřiště vinohradského klubu. "Klub však prostor opustil pro značnou odlehlost. Proto jsme přemýšleli nad dalším využitím. Návrh Ligy vozíčkářů jsme upřednostnili před jinými nabídkami jako například cvičiště pro psy a podobně," uvedl Čejka.

Podle něj využití rozsáhlé plochy počítá s drobnou zemědělskou výrobou spojenou s vypásáním území a také se a včelařstvím a produkcí medu. "Budou tam ovce a kozy. Všechno bude sloužit jako terapie pro tělesně postižené i jako produktivní a užitečné pracovní nasazení zajišťující ekonomický přínos. Záměr bude sloužit především členům Ligy vozíčkářů, ale i dalším tělesně postiženým," řekl Čejka. Handicapovaní žijí podle něj ve Vinohradech častěji než v jiných městských částech Brna.

Městská část Lize vozíčkářů prostor pronajme. "Bude to symbolická částka, ale její výši teprve stanovíme," doplnil Čejka. Podle něj městská část už dlouho přemýšlela, jak ve Vinohradech rozvinout včelařství. Proti včelám na okraji zástavby se však postavili občané, kteří se báli zdravotních rizik. "Umístění do odlehlé planiny možnému střetu lidí se včelou zamezí," dodal starosta. Vinohrady mají necelých 14 000 obyvatel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist