https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bublavske-zachranne-stanici-pomaha-sos-box-na-zranena-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bublavské záchranné stanici pomáhá SOS box na zraněná zvířata

30.9.2017 14:10 | BUBLAVA (ČTK)
Bublavská záchranná stanice Drosera používá SOS box, kam lidé mohou dávat v době nepřítomnosti personálu zraněná zvířata. Zvířecí varianta babyboxu už pomohla téměř třicítce zraněných nebo opuštěných zvířat. Infformval o tom vedoucí stanice Vladimír Tomáš Smolík.
 

SOS box je dřevěná bedna, ve které je umístěn přepravní box na zvířata. Vejdou se tam až zvířata velikosti psa nebo lišky. "Využíváme ho, když tu nikdo není. Na svoz zvířat jsem většinou sám a když tu nejsem, mohou lidé nalezené zvíře dát do boxu," řekl Smolík. Lidé už tam podle něj dali 28 zvířat. "Začalo to kosem, bylo tam i lišče, ježci nebo dokonce i pes, i když nejsme útulek pro psy," uvedl.

Právě nyní je období, kdy lidé nacházejí a snaží se zachránit malé ježky. "Je to takové ježkobraní. Loni jsme jich tu měli 28," vzpomíná Smolík.

Drosera na Bublavě se ale snaží především zachránit zraněná zvířata. Slouží tak jako zvířecí nemocnice. A okolo 70 procent zvířat, která se do stanice dostanou, se vrací do přírody. Zůstávají jen ta, která by v přírodě už nepřežila.

Stanice, která se před třemi lety přestěhovala na nové místo na kraji obce, plánuje úpravy, které by poskytly lidem možnost se na zvířata i podívat. Zatím to možné není. Venkovní voliéry a možnost, aby lidé přispěli na provoz, by mohly pomoci i stanici, která žije hlavně z darů sponzorů a práci dobrovolníků.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist