https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bucovice-otevrely-lesoparky-obnovene-za-30-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bučovice otevřely lesoparky obnovené za 30 milionů

13.9.2020 00:05 | BUČOVICE (ČTK)
V Bučovicích na Vyškovsku přišly stovky lidí na otevření obnovených lesoparků Kalvárie a Hradisko. Náklady prací byly kolem 30 milionů korun, řekl ČTK starosta Bučovic Jiří Horák (KDU-ČSL). Podle něj většinu pokryla dotace z Evropské unie. Lesopark bude sloužit k odpočinku, ale také například ke koncertům nebo sportu.
 

Lesoparky mají rozlohu kolem 12 hektarů. "Založil je kníže Lichtenstein na konci 19. století. V současnosti už to ale bylo zarostlé," uvedl Horák. O místo se nikdo desítky let nestaral. Radnice se proto rozhodla lesopark obnovit. Práce začaly loni a skončily letos.

Dotace pokryla náklady asi 25 milionů. "Vzniklo několik kilometrů nových chodníčků, altánky, mostky," uvedl starosta. Město vlatně s obnovou začalo už před pěti lety, kdy dalo zkontrolovat stav stromů. Bylo jich asi 6500. Nezdravé stromy v počtu asi 500 museli dřevorubci pokácet, podle Horáka tam pak dalo město vysadit stovky nových stromů.

Lesoparky mají sloužit obyvatelům. "Je to místo pro odpočinek. Dnes přišly stovky lidí na výlet. Máme tady i koncert, jsou tady stánky s vínem, pivem, občerstvením i atrakcemi pro děti jako prolézačky. V parku jsou i cvičební prvky nebo ohniště," dodal Horák.

Bučovice mají asi 6500 obyvatel, rozpočet města je kolem 130 milionů korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist