https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bystricka-kotelna-na-biomasu-zvysi-zalohy-za-teplo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bystřická kotelna na biomasu zvýší zálohy za teplo

1.10.2003 13:49 | BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (ČIA)
Největší kotelna na biomasu v České republice zvýší zálohy za teplo. Zatímco bystřičtí obyvatelé loni za gigajoul zaplatili zhruba 325 korun, letos se vybírá 340 korun, což je nejvyšší položka za teplo v celém kraji Vysočina. ČIA to dnes potvrdil jednatel společnosti Bystřická tepelná Stanislav Loukota.
 

"Bude záležet na tom kolik vyrobíme tepla. Když je větší zima, zvýší se i výroba a jednotková cena se pak pohybuje směrem dolů. Je třeba brát v potaz, že vybíraná záloha se tak může po sezóně mírně upravit směrem dolů," řekl Loukota. Podle Loukoty společnost doposud prodávala teplo za nejnižší sazby v kraji, postupně ale začala cenové relace dorovnávat. "Sazby v současné výši jsou zhruba na stejné úrovni jako na jiných místech Vysočiny," dodal Loukota.

Celkové náklady na výstavbu kotelny dosáhly 122 milionů korun. Město přitom poskytlo jen 20 procent této částky. Celkem 40 procent byla dotace z fondu životního prostředí a zbylých 40 procent tvoří bezúročná půjčka od státu. Kotelna vytápí jeden tisíc bytů, sportovní halu a v letních měsících přitápí i nové venkovní koupaliště. Z části zásobuje teplem i 700 bytů, které jsou napojeny i na plynovou kotelnu. Kotelna na biomasu je v provozu třetí topnou sezónu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist