https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/byvaly-konec-vystaviste-v-praze-7-bude-priclenen-ke-stromovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bývalý konec Výstaviště v Praze 7 bude přičleněn ke Stromovce

15.7.2020 00:31 | PRAHA (ČTK)
Pražské výstaviště na historickém snímku
Pražské výstaviště na historickém snímku
Foto | Aktron / Wikimedia Commons
Bývalý konec Výstaviště v Praze 7 bude přičleněn ke Stromovce a zrekonstruován. Cílem je proměnit dosud nevyužívané plochy na místa určená k rekreaci. Magistrát nyní vypíše zakázku na dodavatele prací. Maximální cena oprav bude 19,46 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Praha rekonstruuje Stromovku několik let, naposledy byla dokončena oprava prostoru před Šlechtovou restaurací.
 

"Navržené řešení vedení parkových cest prakticky navazuje na již provedenou opravu stávajících tras v dalších částech Stromovky," píše se v dokumentu. Návrh řeší také úpravu trávníků, vybudování veřejného osvětlení, doplnění laviček, košů a prvků na cvičení.

Kdy přesně opravy začnou, není jasné, záležet bude na průběhu a výsledku tendru. Předpokládaná délka oprav jsou podle dokumentu čtyři měsíce.

Naposledy město dokončilo opravu v minulém týdnu u Šlechtovy restaurace. Řemeslníci obnovili záhony a trávník před historickou budovou a vybudovali automatický závlahový systém. Přibyly také nové lavičky, koše a osvětlení. Samotná zahradní restaurace, která měla být uvedena do provozu loni v dubnu, se ale otevře patrně příští rok na jaře.

Magistrát v uplynulých letech nechal mimo jiné opravit například rybníky a rovněž vytvořil nový v místě bývalého Rudolfova rybníka, kde byly do té doby podmáčené pozemky. Vyčištěna byla i Rudolfova štola.

Stromovka neboli Královská obora je jedním z nejstarších parků v Praze. Založil ho zřejmě v roce 1268 český král Přemysl Otakar II. jako loveckou oboru. Pro veřejnost byl poprvé otevřen v roce 1804.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist