https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/c.budejovice-chteji-do-mesta-vice-zelene-a-lepe-hospodarit-s-destovou-vodou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České Budějovice chtějí do města více zeleně a lépe hospodařit s dešťovou vodou

6.7.2022 01:03 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
České Budějovice chtějí dostat do města více zeleně a lépe hospodařit s dešťovou vodou. Reagují tím mimo jiné na fakt, že město se v létě přehřívá, což způsobují velké plochy, na nichž je beton, asfalt nebo dlažba. České Budějovice kvůli tomu vytvořily dokument, který se zaměřuje na adaptační strategii na změnu klimatu, řekl náměstek primátora Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).
 

"Strategie třeba klade důraz na to, aby rekonstrukce budov v majetku města přemýšlely o vytvoření zelené střechy nebo zelené stěny. Dalším bodem je, abychom lépe revitalizovali parky," uvedl Moravec.

Studii zpracovávali zástupci radnice a také odborníci. Šlo například o vědce z Jihočeské univerzity nebo Biologického centra Akademie věd ČR. "Chceme také lépe pracovat s dešťovou vodou, aby nám jen tak nestékala do kanalizace," uvedl Moravec.

Město už loni připravilo pro obyvatele takzvanou pocitovou mapu. Lidé určovali, které lokality jim vyhovují hlavně v letních měsících nejvíce. Podle pocitové mapy lidi nevnímají příznivě náměstí Přemysla Otakara II., Lannovu třídu, Senovážné náměstí, okolí nákupních center s velkými parkovišti bez stromů nebo hlavní silnice Husova, Pražská , Nádražní a Mánesova. Naopak se nejraději pohybují v okolí řeky nebo v parcích. Mezi nejoblíbenější lokality ve městě proto patří Sokolský ostrov, park Stromovka či stezky v okolí Vltavy a Malše.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist