https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/capi-love-story-v-chorvatsku-letos-kvuli-vetrelci-malem-skoncila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čapí love story v Chorvatsku letos kvůli vetřelci málem skončila

13.4.2017 11:00 (ČTK)
Letitá čapí love story, rok co rok s velkým zájmem sledovaná chorvatskou veřejností. / ilustrační foto
Letitá čapí love story, rok co rok s velkým zájmem sledovaná chorvatskou veřejností. / ilustrační foto
Letitá čapí love story, rok co rok s velkým zájmem sledovaná chorvatskou veřejností, letos málem neslavně skončila. Věrný Rodan se totiž po zimě opět vrátil z teplých krajů ke své družce Maleně do východochorvatské vesnice Brodski Varoš a načapal u ní nového nápadníka. Vše ale skončilo happy endem, když s vetřelcem zatočil a udělal si doma pořádek.
 

Rodan, přezdíváný rovněž Klepetan kvůli častému klepání zobákem, si za partnerskou rozmíšku vlastně mohl sám, protože se ve středu vrátil s patnáctidenním zpožděním, napsal dnes chorvatský deník Večernji list. Nevítaného soka však po krátkém souboji rychle vyprovodil a zlobu si pak vybil zničením hnízda a vajec, která v něm byla.

I tentokrát ale platí známé "konec dobrý, všechno dobré". Čapí párek se usmířil a oddal se milostným hrám.

Malena s Rodanem zimu na jihu trávit nemůže. Před lety jí lovci poranili křídlo, a proto by cestu na jih Afriky dlouhou kolem 13.000 kilometrů nezvládla. Zůstává tedy přes zimu na střeše místní základní školy v Brodském Varoši, kde se o ni vždy stará Stjepan Vokić.

Na jaře 2014 Večernji list napsal, že Rodanovi je už 30 let, což je na čápa věk úctyhodný. Mnozí proto také tehdy moc nevěřili, že se ještě objeví. Mýlili se. Možná se ale na letošním zpoždění "požehnaný věk" věrného opeřence podepsal.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist