https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/caslav-na-kutnohorsku-planuje-rozsahlou-obnovu-mestske-zelene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čáslav plánuje obnovu městské zeleně

16.2.2017 14:00 | ČÁSLAV (ČTK)
Spolu s obnovou zeleně plánuje radnice i údržbu některých chodníků vedoucích upravovanými oblastmi.
Spolu s obnovou zeleně plánuje radnice i údržbu některých chodníků vedoucích upravovanými oblastmi.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čáslav na Kutnohorsku chystá rozsáhlou obnovu městské zeleně, která potrvá dva roky. Práce se zaměří na 12 lokalit v centru i okrajových částech. Náklady budou 5,5 milionu korun, většinu pokryje dotace z operačního programu Životní prostředí, řekl dnes ČTK starosta Jaromír Strnad (ČSSD). Podobné práce v takovém rozsahu se podle něj ve městě ještě neprováděly.
 

Projekt se bude týkat ploch ve sportovním areálu Vodranty a přilehlého lesoparku, parku na Valech mezi městskými hradbami a Podměstským rybníkem nebo rozlehlé plochy u zemědělské školy. Změny jsou plánovány také na Žižkově a Komenského náměstí, na sídlišti Žitenická, na městském hřbitově nebo v třešňovce a jejím těsném sousedství. Obnovy se dočká i stromořadí ve Filipovské a Tyršově ulici a zeleň v Jeníkovské ulici.

Spolu s obnovou zeleně plánuje radnice i údržbu některých chodníků vedoucích upravovanými oblastmi. Vedení města se podle Strnada snažilo s projektem seznámit zastupitele i veřejnost, přesto je připraven na to, že někteří lidé mohou změny vnímat nelibě. Zdůraznil, že cílem není vykácet stromy, ale obnovit a oživit zanedbaná místa a zeleň celkově zlepšit. "Jsme přesvědčeni o tom, že revitalizaci zeleně je potřeba ve městě udělat. Jsou to někdy zásadnější řezy, ale udělat se to musí," dodal.

Obnovu zeleně chystá například i Dobříš na Příbramsku. Náklady jsou odhadovány na 12 milionů, město chce na akci získat dotaci. Upravovat by se měla zeleň na sídlištích Větrník, Hornická a Jáchymovská, v parku u ulice J. Wolkera, kolem polikliniky, zimního stadionu a domova důchodců nebo v ulicích Rukavičkářská, Plukovníka B. Petroviče a Družstevní.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist