https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cd-umoznuji-na-internetu-vyhledat-polohu-vlaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČD umožňují na internetu vyhledat polohu vlaků

13.1.2001 10:10 | PRAHA (ČIA)
Zkušební provoz on-line systému, který umožňuje zjistit okamžitou polohu vlaků dálkové vnitrostátní a mezinárodní osobní přepravy, zahájily na svých internetových stránkách České dráhy (ČD). Monitorování spěšných vlaků, rychlíků, expresů, vlaků IC a EC a SC začíná při jejich odjezdu z výchozí stanice a končí dvě hodiny po příjezdu do konečné stanice. ČIA to oznámila tisková mluvčí ČD Martina Rousková.
 

"Momentální polohu mezinárodních vlaků můžete nalézt od chvíle, kdy vjedou na území České republiky, ale nejpozději dvě hodiny poté, co opustily síť ČD," uvedla mluvčí. Údaje o poloze vlaků však mají podle ní pouze informativní charakter, systém totiž nemůže zaznamenat okamžité změny provozních podmínek.

Pro určení co nejpřesnější polohy vlaků hodlají ČD postupně zvyšovat počet železničních stanic, ze kterých docházejí informace o průjezdu jednotlivých spojů.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist