https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/celakovice-musi-vymenit-vsechny-popelnice-na-bioodpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čelákovice musí vyměnit všechny popelnice na bioodpad

20.7.2018 00:28 | ČELÁKOVICE (ČTK)
Popelnice jsou podle Pátka špatně vyrobené, kvůli vadě jednoduše popraskají. / Ilustrační foto
Popelnice jsou podle Pátka špatně vyrobené, kvůli vadě jednoduše popraskají. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čelákovice musejí nechat vyměnit všechny popelnice na bioodpad, které obyvatelům rozdaly v květnu. Důvodem je dodání nekvalitních nádob s vysokým počtem závad. Výměna se týká všech 240 litrových popelnic, velké kontejnery na sídlištích jsou v pořádku. Výměnu uhradí dodavatel, řekl ve středu starosta Čelákovic Josef Pátek (ODS).
 

Popelnice jsou podle Pátka špatně vyrobené, kvůli vadě jednoduše popraskají. Výměna se obyvatel nijak nedotkne, po vyvezení popelnice v klasickém svozovém termínu bude lidem popelnice okamžitě vyměněna za novou, starou si dodavatel zároveň odveze. Výměna bude rozdělena do čtyř etap podle termínů svozu na území města. Nové popelnice se od současných liší polepem, řekl Pátek.

Město lidem popelnice rozdávalo v květnu, první svoz bioodpadu se uskutečnil na začátku června. V červnu se podařilo vyvézt 65 tun bioodpadu, což je podle Pátka vysoko nad očekáváním. Objem komunálního odpadu se ale i tak snížil jen o 30 tun.

Celkové náklady na pořízení popelnic na bioodpad dosáhly 2,2 milionu korun, 85 procent z toho pokryje dotace. Město pořídilo více než 2000 popelnic, ještě zhruba 300 jich nerozdělilo.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist