https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/celnici-zadrzeli-v-cervnu-v-cr-auta-s-216-t-nelegalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Celníci zadrželi v červnu v ČR auta s 216 tun nelegálního odpadu

9.7.2020 16:21 | PRAHA (ČTK)
Zadržení nelegálně přepravovaného odpadu Celní správou ČR.
Zadržení nelegálně přepravovaného odpadu Celní správou ČR.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Celníci po uvolnění protikoronavirových opatření v jižní a západní Evropě kontrolovali v červnu na českých silnicích převoz odpadu. Porušení zákona zaznamenali v 15 případech z 226 kontrolovaných aut, nelegální přepravu biologického a zdravotnického odpadu ze zemí nejvíce postižených nákazou covid-19 na území Česka ale neznamenali. ČTK to sdělila mluvčí celníků Martina Kaňková.
 

Podle ní se celostátní akce zaměřila kromě jiného právě na odhalení nelegálního infekčního materiálu souvisejícího s nákazou covidem-19. Podezření, že tento odpad může být do Česka nelegálně přepravován, se nepotvrdilo, doplnila mluvčí.

Celníci v červnu zkontrolovali 226 aut a odhalili 216 tun nelegálního odpadu. Devíti autům v této souvislosti zakázala Česká inspekce životního prostředí další jízdu. Vozy převážely jiný odpad, než který přepravci uváděli v dokladech, případně nepředložili k nákladu žádné dokumenty. "Následným šetřením ministerstva životního prostředí bylo rozhodnuto o navrácení odstavených vozidel včetně nákladu do země původu," uvedli celníci v tiskové zprávě.

Nelegální přepravu odpadů celníci zaznamenali v Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském a Královéhradeckém kraji a v Praze


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist