https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cenu-zelena-informacim-za-nejlepsi-web-o-zivotnim-prostredi-vyhrala-ostrava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cenu Zelená informacím za nejlepší web o životním prostředí vyhrála Ostrava

21.1.2017 01:14 | PRAHA (Ekolist.cz)
O životním prostředí na svém webu nejlépe informuje město Ostrava.
O životním prostředí na svém webu nejlépe informuje město Ostrava.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
O životním prostředí na svém webu nejlépe informuje město Ostrava. Na druhém místě je Praha, následovaná Přerovem. Cenu Zelená informacím za přehlednost a přístupnost informací o životním prostředí vyhlašuje obecně prospěšná společnost CI2 ve spolupráci s Informačním centrem OSN a Centrem pro otázky životního prostředí UK.
 

Cílem soutěže je mimo jiné motivovat města k prezentaci informací z oblasti životního prostředí uživatelsky přátelskou formou s využitím originálních forem a vhodných indikátorů. Hodnotí se přehlednost celkové prezentace města, rychlá a snadná dostupnost informací o životním prostředí, jejich rozsah a kvalita, úprava internetových stránek a estetický dojem, pravidelné aktualizace, dlouhodobé udržování obsahu a míra zlepšení oproti minulým ročníkům. Posuzují se stránky všech českých měst nad 5 000 obyvatel.

Prvenství si opět uchovala Morava. Loni vyhrálo město Přerov, letos jej přeskočila Ostrava, která zároveň získala ocenění „Skokan roku“, za největší meziroční zlepšení environmentální prezentace. „Je vidět, že téma životního prostředí v Moravskoslezském kraji je stále velmi aktuální. Z třiceti tří měst, která se letos dostala do finále, bylo plných deset měst z Moravskoslezského kraje," říká ředitel CI2 Josef Novák. "Webové stránky Ostravy jsou příkladem jednoduchého, přesného a přímočarého konceptu, jak je postavit. Využívají všech možných způsobů prezentace a komunikace se svými občany jako jsou sociální sítě, videa či diskuzní fórum.“

Druhé místo obsadila Praha, která se posunula o jeden stupínek výše oproti minulému ročníku soutěže. Potvrzuje tak fakt, že její prezentace patří dlouhodobě k nejkvalitnějším v republice. „U webové prezentace Prahy došlo k výraznému zlepšení přístupnosti pro běžné uživatele. Domnívám se, že představuje nejkomplexnější tematický portál o životním prostřední v České republice. Praha může být inspirací pro ostatní města,“ dodává Viktor Třebický z CI2.

Město Přerov i v letošním ročníku soutěže obhájilo jednu z medailových ocenění a umístilo se na třetím místě. Posunulo se tak z loňského prvního místa. „Je zřejmé, že webové stránky města Přerov si dlouhodobě uchovávají svou kvalitu. Vždy je velmi těžké obhájit první místo, myslím, že i tímto umístěním si město Přerov obhájilo své postavení jedné z nejlepších prezentací měst v republice,“ doplnila Vlaďka Khajlová z CI2.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist