https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cernovicky-lesopark-v-brne-cekaji-dalsi-upravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Černovický lesopark v Brně čekají další úpravy

19.1.2021 00:57 | BRNO (ČTK)
"Součástí revitalizace je i vytvoření klidových zón, odpočívadel pro návštěvníky, vytvoření poznávací zahrady či naučné stezky a vybudování malého vodního prvku, který bude sloužit jako pítko pro ptáky" uvedl Hladík. Ilustrační foto
"Součástí revitalizace je i vytvoření klidových zón, odpočívadel pro návštěvníky, vytvoření poznávací zahrady či naučné stezky a vybudování malého vodního prvku, který bude sloužit jako pítko pro ptáky" uvedl Hladík. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Takzvané Horní zahrady v lesoparku v brněnských Černovicích čekají další úpravy, zmizí plevel, přibudou nové stromy. Předpokládané náklady jsou zhruba 2,5 milionu korun. Na on-line konferenci to uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Práce by se měly začít v roce 2021.
 

"Upravit Horní zahrady chceme tak, abychom tu zachovali co možná nejvíce stávající dřeviny, ale vysadit chceme i nové stromy, keře a obnovit travnaté plochy. Bude tak vytvořeno druhově rozmanitější a variabilnější prostředí, které bude sloužit nejen návštěvníkům, ale i drobným živočichům, ptákům a hmyzu," uvedl Hladík.

Horní zahrady mají asi 1,8 hektaru, území je hustě porostlé dřevinami, o které se nikdo nestará. Město na úpravu lokality získalo dotaci zhruba milion korun.

"Součástí revitalizace je i vytvoření klidových zón, odpočívadel pro návštěvníky, vytvoření poznávací zahrady či naučné stezky a vybudování malého vodního prvku, který bude sloužit jako pítko pro ptáky" uvedl Hladík.

Město nechalo upravit část černovického lesoparku i dříve. Letos dokončilo úpravu území u areálu společnosti Nová Mosilana.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist