https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesi-loni-vytridili-mezirocne-o-3-procent-vice-baterii-1696-tun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Češi loni vytřídili meziročně o 3 procent více baterií, 1696 tun

3.4.2020 00:13 | PRAHA (ČTK)
V přepočtu na jednoho obyvatele bylo loni vybráno 159 gramů baterií. / Ilustrační foto
V přepočtu na jednoho obyvatele bylo loni vybráno 159 gramů baterií. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Češi loni vytřídili k recyklaci 1696 tun použitých baterií, tedy o tři procenta více než v roce 2018 a čtyřikrát více než před deseti lety. Na recyklaci tak skončilo 46 procent baterií, které se dostaly do oběhu. Informovala o tom v úterý v tiskové zprávě nezisková společnost Ecobat, která v Česku zajišťuje zpětný sběr. V přepočtu na jednoho obyvatele bylo loni vybráno 159 gramů baterií.
 

Mezi kraji byli nejaktivnější obyvatelé Vysočiny, kde na jednoho občana v průměru připadlo 271 gramů vytříděných baterií. Na druhé místo se z předchozího prvního posunul Jihomoravský kraj s 261 gramy na obyvatel. Třetí byla Praha s 212 gramy. Naopak nejméně lidé třídí v Moravskoslezském a Karlovarském kraji, zhruba 70 gramů na obyvatele.

Jako potěšující vnímá Ecobat to, že stále více měst a obcí zřizuje sběrná místa baterií přímo v prostorách městských či obecních úřadů. "Pokud města a obce vytvoří lidem dobré podmínky, zvýší dostupnost sběrných míst a dokážou lidi motivovat prostřednictvím kvalitní osvěty, na výsledcích se to projeví. A jsem rád, že takových městských a obecních úřadů přibývá," uvedl jednatel společnosti Petr Kratochvíl.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist