https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-lipa-podporuje-projekt-likvidace-bioodpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká Lípa podporuje projekt likvidace bioodpadu

11.3.2002 15:03 | ČESKÁ LÍPA (ČIA)
Rozsáhlou rekonstrukci čistírny odpadních vod v České Lípě za 150 milionů korun chce zároveň s projektem likvidace biologického odpadu v příštím roce realizovat její provozovatel, Severočeská vodárenská společnost v České Lípě. Zástupce starosty České Lípy Jiří Pazourek dnes pro ČIA uvedl, že město tento projekt podporuje. "Město se na projektu nebude podílet finančně, ale jen organizačně. Pomůže například zmapovat zdroje potřebného odpadu, především oleje z fritéz a jatečního odpadu," řekl Pazourek.
 

Česká Lípa, která je stejně jako jiná města a obce akcionářem vodárenské společnosti, chce podle Pazourka usilovat o přívod technologie umožňující likvidaci některých biologických odpadů. Důvodem je podle něj nejen energeticky dále využitelný bioplyn, který se při likvidaci surovin vygeneruje, ale především to, že značná část odpadu bude likvidována přímo ve městě. "Snížila by se ekologická zátěž při klasickém tepelném zpracování, skládkování i při dopravě. Pak by se mohl snížit i poplatek za likvidaci odpadu. Ten dnes v České Lípě činí 420 korun na rok a na osobu," řekl Pazourek.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist