https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-postovni-znamka-s-motivy-evropskych-sov-je-druhou-nejkrasnejsi-znamkou-roku-2015
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká poštovní známka s motivy evropských sov je druhou nejkrásnější známkou roku 2015

13.7.2016 15:44 | PRAHA (Ekolist.cz)
Na známkách je vyobrazeno všech třináct původních druhů sov, které se v Evropě vyskytují.
Na známkách je vyobrazeno všech třináct původních druhů sov, které se v Evropě vyskytují.
Zdroj | Ministerstvo průmyslu a obchodu
Aršík se čtyřmi známkami zobrazuje zástupce evropských sov. V jedné z nejprestižnějších soutěží světa o nejkrásnější poštovní známky — vídeňské Grand Prix WIPA za rok 2015 — získal druhé místo. Na 1. místě se umístila kosočtvercová známka Švýcarska s broží, na 3. místě maďarská známka s dvojportrétem Józsefa Katony. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu a obchodu.
 

Na známkách je vyobrazeno všech třináct původních druhů sov, které se v Evropě vyskytují. Aršík je tištěn ocelotiskem z ploché desky v černé barvě kombinovaný vícebarevným ofsetem. Výtvarníci oceněného aršíku jsou Libuše a Jaromír Knotkovi a rytec Martin Srb. Aršík vydalo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky 2. září 2015 a je prozatím stále v prodeji.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist