https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-trebova-pripravuje-novy-system-nakladani-s-odpady-ve-meste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká Třebová připravuje nový systém nakládání s odpady ve městě

10.9.2018 00:08 | Č. TŘEBOVÁ (ČTK)
Česká Třebová připravuje nový komplexní systém sběru, třídění a zpracování odpadu. / Ilustrační foto
Česká Třebová připravuje nový komplexní systém sběru, třídění a zpracování odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Česká Třebová připravuje nový komplexní systém sběru, třídění a zpracování odpadu. Měl by zahrnovat všechny jeho složky včetně bioodpadu, který se dosud ve městě neseparuje. Cílem je systém zefektivnit a zapojit do třídění odpadu více lidí. Nejdříve by se měl například počet sběrných míst na vytříděné odpady rozšířit z nynějších 35 na 60, řekl starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).
 

"Na což samozřejmě budou navazovat další investice. Nemáme kompostárnu, bude potřeba vybudovat třídicí linku na skládce a tak dále," uvedl Zedník.

Radnice si nechala zpracovat s finanční podporou odpadové společnosti Eko-kom kompletní studii, jak by město mělo s odpady nakládat. S dokumentem se dnes seznámí zastupitelé, kteří by měli svolit k jeho dopracování do konkrétních kroků a opatření. Stanoví se také, jak velké náklady si systém vyžádá.

Podle Zedníka budou značné. Záležet bude na tom, jak bude město schopné, případně s pomocí dotací, investice zaplatit. Systém se bude zavádět postupně, uskutečnit kompletní vizi potrvá několik let.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist