https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-zeleznice-patri-k-nejlevnejsim-v-evrope
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká železnice patří k nejlevnějším v Evropě

25.1.2001 14:10 | PRAHA (ČIA)
Železniční jízdné v České republice bude patřit i po zvýšení tarifu na konci ledna mezi nejlevnější v Evropě. Jízdné Českých drah (ČD) je nejlevnější ze všech postkomunistických zemí se srovnatelnými ekonomickými podmínkami, jako je Polsko a Maďarsko. "Na Slovensku je jízdné zatím levnější, to se ale po únorovém zvýšení tarifu o 15 % změní," uvedl pro ČIA vedoucí tiskového oddělení ČD Petr Šťáhlavský.
 

Za stokorunu tak ujede cestující v ČR 140, v Maďarsku 100 a v Polsku 90 kilometrů. V Rakousku pak 20 a v Německu dokonce pouhých 15 kilometrů.

Zvýšené jízdné vstoupí v platnost od neděle 28. ledna a jeho nárůst bude v průměru o 5 %. Zdražení nepocítí pravidelní zákazníci ČD, kteří využívají některé z komerčních slev ČD jako jsou například zpáteční jízdenky, Junior pas, Senior pas či Karta Z.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist