https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceske-budejovice-loni-za-odpad-vybrali-42-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České Budějovice loni za odpad vybrali 42 milionů korun

23.5.2002 14:15 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
Částku 42,2 milionu korun vybral loni na poplatcích za svoz odpadu finanční odbor Magistrátu města České Budějovice. "Výše nedoplatků činí pouze 245 tisíc korun, což představuje půl procenta. To dokazuje, že občané města přijali nový systém, který je od loňska založen na stanovení jednotného poplatku za občana bez vazby na počet odpadních nádob a četnost svozu odpadu," uvedl dnes náměstek primátora Zdeněk Čáp.
 

Letos je poplatek, stejně jako loni, 444 korun na osobu. "Přestože legislativní změna platná pro rok 2002 s sebou přinesla výrazné zhoršení podmínek pro zpoplatňování odpadu, jsme mírně optimističtí, protože s předstihem uhradili občané města do městské pokladny již šest milionů korun. Někteří zaplatili rovnou na celý rok," tvrdil Čáp.

Zatímco v roce 1999 bylo na území města vyprodukováno 13 304 tun komunálního odpadu, v roce 2000 to bylo 16 980 tun a loni už 21 996 tun. "Rozhodující vliv na zvýšení objemu odpadu měla změna způsobu platby, protože se na základě požadavků občanů zvýšil počet odpadních nádob a zároveň v nich skončilo mnoho tun odpadu, které byly předtím ukládány mimo systém sběru a svozu," uzavřel náměstek.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist