https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceske-skoly-odkoupily-1000-metru-ctverecniho-noveho-pralesa-u-jestedu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České školy odkoupily 1000 metrů čtverečního nového pralesa u Ještědu

30.6.2016 08:21 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ve volné přírodě jsou děti mnohem bezprostřednější a mohou více projevit své osobnostní rysy
Ve volné přírodě jsou děti mnohem bezprostřednější a mohou více projevit své osobnostní rysy
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | TEREZA
Základní školy zapojené do programu Les ve škole, které koordinuje centrum TEREZA, společně odkoupily 1000 metrů čtverečních nového pralesa na jižních svazích Ještědského hřebene. Certifikát lesní třída, který k patronaci nad 10m2 nového pralesa opravňuje, obdrželo letos 103 škol.
 

Vzdělávací program Les ve škole umožňuje dětem trávit hodiny mimo čtyři stěny třídy - přímo v lese. Cílem netradičního vyučování je, aby děti poznávaly zákonitosti přírody přirozeně přímo v terénu, naučily se mít les rády. Zapojeným školám jsou k dispozici podrobné roční plány a konzultace, jak les a pobyt v něm do své výuky zahrnout, i možnost zapojit se do mezinárodních akcí.

„Ve volné přírodě jsou děti mnohem bezprostřednější a mohou více projevit své osobnostní rysy. Myslím si, že když učitel dětem ukazuje svůj obdiv k přírodě, že se od něho děti tento postoj naučí“, pokračuje paní učitelka Jana Vejmelková ze Základní školy Fantova v Kaplicích.

Odměnou za práci v programu je pro školu Certifikát lesní třídy. Právě ten děti opravňuje k roční patronaci 10m2 nového pralesa, který na Ještědu vyhlásila ekologická organizace Čmelák. Žáci se tak podílí i na praktické ochraně české přírody, vysvětluje Mariana Zbořilová z centra TEREZA.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist