https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceskokrumlovsti-postavi-zatarasy-proti-cernym-skladkam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Českokrumlovští postaví zátarasy proti černým skládkám

18.1.2001 10:20 | DOLNÍ DVOŘIŠTĚ (ČIA)
Protitankové zátarasy, které mají zabránit vjezdu automobilů na většinu lesních cest, postaví v rámci boje s černými skládkami obce a města na Českokrumlovsku. Místní zastupitelstva tak reagují na situaci, kdy jsou nucena vydávat z rozpočtů na pokrývání nákladů za odvoz černých skládek a následnou rekultivaci lokalit od až 150 tisíc Kč ročně.
 

Například Obecní úřad v Dolním Dvořišti se potýká s likvidací odpadků na okrajích lesních cest v okolí silnice E 55. "Úklid těchto černých skládek nás ročně stojí 100 tisíc Kč. Po dohodě se společností Lesy ČR jsme se rozhodli umístit na začátek většiny lesních cest protitankové zátarasy. Ty tvoří železobetonové jehlany, které společnosti zbyly na skladě. Chceme tím zamezit klientům prostitutek, aby se svými auty vjížděli do lesů," uvedl starosta Dvořiště Emil Růžička.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist