https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceskolipska-radnice-rozsirila-kvuli-odpadum-uredni-hodiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Českolipská radnice rozšířila kvůli odpadům úřední hodiny

9.2.2002 12:48 | ČESKÁ LÍPA (ČIA)
Rozšíření úředních hodin na Městském úřadě v České Lípě si vynutilo zavedení nového systému vybírání poplatků za odpad. Potvrdila to mluvčí českolipské radnice Eva Markgrafová. "Na dva měsíce byly také přijaty dvě brigádnice z evidence úřadu práce, které budou pomáhat pracovnicím na finančním odboru," dodala mluvčí.
 

V České Lípě bude za odpad platit 40 tisíc občanů a zvládnutí legislativně upravených pravidel úhrady poplatku je podle Markgráfové administrativně velmi náročné. Vedení radnice proto nevylučuje, že kvůli této agendě bude nezbytné do budoucna přijmout na finanční odbor dalšího zaměstnance do trvalého pracovního poměru.

S novým systémem nejsou podle mluvčí spokojeni ani občané. Především obyvatelům bytových domů se nelíbí, že poplatek za odpady už nemohou do obecní kasy odvádět tak jako vloni prostřednictvím správců a majitelů nemovitostí.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist