https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesta-kolem-nadrze-jirkov-zustane-kvuli-sanaci-skal-uzavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cesta kolem nádrže Jirkov zůstane kvůli sanaci skal uzavřená

30.3.2017 01:00 | JIRKOV (ČTK)
Odborníci nyní odstranili velký uvolněný skalní blok. S pracemi se čekalo až na vhodné počasí. Očekává se, že se bude sanovat skála podél celé cesty na hráz, kde budou zřízeny záchytné prvky. Vlastní práce začnou letos na podzim, nebo až na jaře příštího roku.
Odborníci nyní odstranili velký uvolněný skalní blok. S pracemi se čekalo až na vhodné počasí. Očekává se, že se bude sanovat skála podél celé cesty na hráz, kde budou zřízeny záchytné prvky. Vlastní práce začnou letos na podzim, nebo až na jaře příštího roku.
Cesta kolem areálu vodní nádrže Jirkov na Chomutovsku bude uzavřená déle, než Povodí Ohře předpokládalo. Kamení spadlo na silnici loni v září a skály jsou zatím stále nestabilní. Komunikace se tak otevře nejdříve příští rok v červenci. Náklady na sanaci masivu budou v řádech milionů korun. ČTK to včera řekl mluvčí povodí Jan Svejkovský.
 

Komunikace z Jirkova kolem vodního díla do Orasína je oblíbeným cílem pejskařů, obyvatel i turistů. "Zatím předpokládáme, že by se mohla otevřít až v roce 2018, nejspíš od 1. července," uvedl Svejkovský.

Odborníci nyní odstranili velký uvolněný skalní blok. S pracemi se čekalo až na vhodné počasí. "V současné době se připravuje výběrové řízení na projektanta. Očekává se, že se bude sanovat skála podél celé cesty na hráz, kde budou zřízeny záchytné prvky," uvedl mluvčí. Vlastní práce začnou letos na podzim, nebo až na jaře příštího roku.

Rozsah stavby bude výrazně větší a časově náročnější, než se původně předpokládalo. Vyšší budou také náklady, které Povodí Ohře zaplatí ze svého rozpočtu. "Konečná cena vzejde z výběrového řízení na dodavatele, určitě to bude nejméně v řádech milionů korun," doplnil mluvčí.

Padající kamení v minulosti několikrát uzavřelo také cestu z Děčína do Hřenska. Před dvěma lety nechala Správa národního parku České Švýcarsko postavil dlouhý plot jako ochranu proti balvanům, které ohrožovaly obyvatele i turisty v Hřensku. Náklady dosáhly 120 milionů korun bez DPH. Několikatunový balvan se o víkendu utrhl z pískovcového masivu v Mlýnech na Děčínsku a spadl vedle obytného domu, statika chalupy nebyla podle odborníka narušena.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist