https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesta-od-kaplicky-v-obrim-dole-do-sedla-pod-snezkou-je-uzavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cesta od kapličky v Obřím dole do sedla pod Sněžkou je uzavřena

22.5.2019 00:08 | PEC P.S. (ČTK)
Lávka přemosťující Rudný potok u Trkače je v havarijním stavu.
Lávka přemosťující Rudný potok u Trkače je v havarijním stavu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Kamila Antošová / Správa KRNAP
Frekventovaná modrá turistická cesta Obřím dolem na Sněžku v úseku od kapličky do Obřího sedla je uzavřená. Dřevěný mostek v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky nevydržel nápor sněhu. V pondělí to sdělil mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Opravy poničené lávky mají podle něj začít co nejdříve, aby před zahájením letní sezony byla plně funkční.
 

"Lávka přemosťující Rudný potok u Trkače je v havarijním stavu. Nevydržela nápor sněhu a jeden z nosníků se prolomil. Z tohoto důvodu jsme cestu museli uzavřít. Oprava proběhne v příštích týdnech," uvedl Drahný.

Lávka je v těsné blízkosti bývalé vodárny, která v minulosti dopravovala vodu na Sněžku. Mostek se nachází v lavinovém svahu, kde v zimě dosahuje sníh výšky několika metrů. Stejné situace jako letos tam byla na jaře 2017. Tehdy Správa KRNAP obnovila mostek koncem května. "Je tedy patrné, že jde o jedno z nejextrémnějších míst Krkonoš. Mostek vede přes lavinový svah, kterým sníh doslova teče, je to masa, která nejde zastavit a má ohromnou sílu. Láme vše, co jí stojí v cestě," řekl Drahný. Podle něj by proti takové síle sněhu dlouhodobě nezmohla nic ani ocelová konstrukce mostu.

Alternativní trasa z Pece na Sněžku vede po zelené turistické značce na Růžohorky a odtud po žluté. Delší trasa, kterou se turisté vyhnou Obřímu dolu, vede na Sněžku přes Richtrovy boudy, Výrovku a Luční boudu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Tomáš Kučera
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist