https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cheb-omezi-na-nekterych-mistech-sekani-travy-i-kvuli-suchu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cheb omezí na některých místech sekání trávy, i kvůli suchu

31.5.2019 00:08 | CHEB (ČTK)
Cheb začne v některých částech města omezovat sekání trávy. Chce v zeleni zadržet vodu a vrátit do města dříve běžný hmyz. / Ilustrační foto
Cheb začne v některých částech města omezovat sekání trávy. Chce v zeleni zadržet vodu a vrátit do města dříve běžný hmyz. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Cheb začne v některých částech města omezovat sekání trávy. Chce v zeleni zadržet vodu a vrátit do města dříve běžný hmyz. Počet lokalit, kde se bude sekat méně, se má postupně rozrůstat, řekl místostarosta Chebu Jiří Černý (VPM).
 

"V souvislosti se stále se prohlubujícím se problémem sucha, který nás každý rok trápí, jsme se rozhodli, že vytipujeme lokality, kde omezíme seč trávy," řekl Černý. Sekat se tam bude jednou nebo dvakrát za sezonu, doplnil.

"Dalším z důvodů, proč jsme se rozhodli k tomuto kroku, je to, že v podstatě dnes už nepotkáme ve městě a jeho okolí jiný hmyz než mouchy, nejsou vidět motýli, nejsou vidět včely," doplnil Černý.

Omezení sekání trávy by se mělo týkat například Gertnerových sadů za ulicí 17. listopadu, úseků podél trati na Spáleništi, Dvořákových sadů na Zlatém vrchu, ale třeba i některých částí areálu Krajinka.

Zatímco dosud se zelené plochy ve městě sekaly čtyřikrát i víckrát za sezonu, nyní by zejména na okraji města měly zůstávat některé travnaté plochy bez intenzivního sekání. To by mohlo vrátit zpět i rostliny, které byly dříve běžné, a zelené plochy by tak mohly zase vypadat jako louky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist