https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cheb-poridi-stovky-domacich-komposteru-pro-obyvatele-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cheb pořídí stovky domácích kompostérů pro obyvatele města

7.5.2017 04:22 | CHEB (ČTK)
Zařízení pro odkládání domácího biologického odpadu může snížit objem odpadu, který zatím město musí vyvážet na skládku nebo v lepším případě jako bioodpad do kompostárny.
Zařízení pro odkládání domácího biologického odpadu může snížit objem odpadu, který zatím město musí vyvážet na skládku nebo v lepším případě jako bioodpad do kompostárny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Cheb pořídí z dotace stovky domácích kompostérů, o které projevili zájem obyvatelé města i okolních obcí. Celkové náklady na nákup kompostérů budou 2,2 milionu korun, řekl místostarosta Chebu Zdeněk Hrkal (ANO).
 

"Celkem půjde o 785 kompostérů, z toho zhruba 700 pro město Cheb a zbytek pro okolní obce," uvedl Hrkal. Kompostéry by mělo město začít předávat obyvatelům na přelomu srpna a září. Pořízení kompostérů zaplatí z 90 procent dotace od ministerstva životního prostředí.

Město zjišťovalo, jestli mají obyvatelé o domácí kompostéry zájem, v loňském roce. Zařízení pro odkládání domácího biologického odpadu může snížit objem odpadu, který zatím město musí vyvážet na skládku nebo v lepším případě jako bioodpad do kompostárny.

Lidé, kteří se přihlásili do seznamu zájemců, dostanou kompostéry do bezplatné výpůjčky. Po pěti letech je pak město převede do jejich majetku.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist