https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chrudim-muze-postavit-skatepark-chraneny-krecek-v-lokalite-neni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chrudim může postavit skatepark, chráněný křeček v lokalitě není

15.7.2019 00:17 | CHRUDIM (ČTK)
Město Chrudim může v budoucnu postavit u levého břehu Chrudimky skatepark. Informace o tom, že v místě žije chráněný křeček polní, se nepotvrdily. / Ilustrační foto
Město Chrudim může v budoucnu postavit u levého břehu Chrudimky skatepark. Informace o tom, že v místě žije chráněný křeček polní, se nepotvrdily. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Chrudim může v budoucnu postavit u levého břehu Chrudimky skatepark. Informace o tom, že v místě žije chráněný křeček polní, se nepotvrdily. Průzkum jeho výskytu trval od jara do léta, řekl starosta František Pilný (ANO). Skatepark má stát u cyklostezky mezi levým břehem Chrudimky a okružní křižovatkou u Teska.
 

V lokalitě bylo sedm zemních nor, ale nejspíš už nebyly obydlené. Odborníci kolem rozmístili pasti, které uloví zvíře a neublíží mu. Kolem rozsypaly také takzvaná písková lože, která zachycují zvířecí stopy.

Křeček se za několik měsíců neobjevil, odborníci chytili pouze jednoho ježka východního. Kdyby křeček v lokalitě žil, mělo město povinnost ho odchytit a přestěhovat na jiné vhodné místo.

Skatepark bude v záplavovém území, proto Chrudim musela získat povolení odboru životního prostředí a Povodí Labe. Sportoviště bude mít rozlohu 1500 metrů čtverečních. Rampy a pojezdné plochy budou betonové. Překážky budou propojené do sekcí. Jejich obtížnost bude stupňována.

Nové sportoviště nahradí starší skatepark, který je u zimního stadionu vedle letní plovárny. Na uvolněném místě město z části postaví komunikaci, z části parkoviště.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist