https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chrudim-zlikvidovala-rozsahlou-nelegalni-skladku-u-nabocan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chrudim zlikvidovala rozsáhlou nelegální skládku u Nabočan

22.10.2019 00:20 | CHRUDIM (ČTK)
Chrudim nechala s pomocí dotace Pardubického kraje a za přispění společnosti Oseva Agri odstranit rozsáhlou nelegální skládku u nedaleké obce Nabočany. / Ilustrační foto
Chrudim nechala s pomocí dotace Pardubického kraje a za přispění společnosti Oseva Agri odstranit rozsáhlou nelegální skládku u nedaleké obce Nabočany. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Chrudim nechala s pomocí dotace Pardubického kraje a za přispění společnosti Oseva Agri odstranit rozsáhlou nelegální skládku u nedaleké obce Nabočany. Vznikla možná ještě před rokem 1989, později byla uklizena, ale lidé na ni začali navážet odpad znovu. Přístup do lokality nyní hlídají kamery městské policie v Hrochově Týnci, řekl dnes novinářům chrudimský starosta František Pilný.
 

"Po desítkách let se podařilo skládku zlikvidovat. Bylo tam uloženo kolem 1000 tun různého odpadu, i z provozoven, třeba rozebrané lednice," uvedl Pilný. Na skládce byly také pneumatiky, nábytek nebo další kuchyňské spotřebiče. Příjezd by se mohl uzavřít závorou.

Skládka je tři kilometry od Hrochova Týnce směrem na Chrudim. Odpad obklopoval hnojiště, které patří společnosti Oseva Agri, částečně byl uložen i na polním letišti. Na jeho odstranění získalo město od pardubického hejtmanství přes 600.000 korun. Část odpadu odvezla Oseva, část Technické služby Chrudim.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist