https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-chce-do-konce-cervna-vydat-licence-na-dovoz-srotu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína chce do konce června vydat licence na dovoz šrotu

30.5.2019 00:18 (ČTK)
Čína hodlá do konce června vydat první část dovozních licencí na kovový šrot a stanovit kvóty na dovoz tohoto materiálu. Proti dovozu odpadů ze zahraničí zakročily i jiné státy regionu. / Ilustrační foto
Čína hodlá do konce června vydat první část dovozních licencí na kovový šrot a stanovit kvóty na dovoz tohoto materiálu. Proti dovozu odpadů ze zahraničí zakročily i jiné státy regionu. / Ilustrační foto
Čína hodlá do konce června vydat první část dovozních licencí na kovový šrot a stanovit kvóty na dovoz tohoto materiálu. Počátkem roku Peking už zavedl omezení na import šrotu s menším obsahem kovu, od 7. července budou platit dovozní omezení na měděný, hliníkový a ocelový šrot, uvedla včera agentura Reuters.
 

Aby dovozní podniky získaly povolení, budou muset v žádosti na ministerstvo životního prostředí prokázat, že mají kapacitu na zpracování šrotu na rafinovaný kov nebo komponenty, jako jsou například měděné katody nebo pruty.

Čína od 80. let přijala k recyklaci stovky milionů tun zahraničního kovového šrotu, papíru, plastů a elektronického odpadu. V loňském roce ale začala dovoz omezovat, přičemž celní úřady provedly řadu zásahů proti pašování odpadů.

Proti dovozu odpadů ze zahraničí zakročily i jiné státy regionu. Například Malajsie minulý týden oznámila, že bude vracet nerecyklovatelný plastový odpad do zemí jeho původu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist