https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-chce-pristi-rok-snizit-dovoz-pevneho-odpadu-na-nulu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína chce příští rok snížit dovoz pevného odpadu na nulu

28.3.2019 10:23 | PRAHA (ČTK)
Čína chce příští rok snížit dovoz pevného odpadu na nulu, a zmírnit tak tamní znečištění.  Ilustrační snímek.
Čína chce příští rok snížit dovoz pevného odpadu na nulu, a zmírnit tak tamní znečištění. Ilustrační snímek.
Čína chce příští rok snížit dovoz pevného odpadu na nulu, a zmírnit tak tamní znečištění. S odvoláním na vysokého úředníka čínského ministerstva životního prostředí to dnes napsala agentura Reuters. Peking, který od osmdesátých let přebíral stovky milionů tun papíru, plastů a elektronického a kovového odpadu ze zahraničí, začal tento dovoz loni omezovat. Celkově tak v roce 2018 do země přibylo o 46,5 procenta méně pevného odpadu.
 

"Čína dále zpřísní omezení dovozu odpadu a v roce 2020 jej chce dostat na nulu," řekl agentuře Reuters ředitel divize pevného odpadu ministerstva Čchiou Čchi-wen. Čínské celní orgány se loni zaměřily na pašování odpadu a stovky lidí byly v této souvislosti zatčeny, uvádí agentura Reuters. Celkem země loni podle ministerstva dovezla 22,6 milionu tun pevného odpadu.

Odpad představuje jeden z největších čínských ekologických problémů. Peking již vytvořil program "města bez odpadů" a buduje stovky "komplexních recyklačních základen" v celé zemi. Firmy si však podle agentury Reuters stěžují, že v Číně chybí infrastruktura a návyky, jak s odpadem nakládat. Ty jsou přitom nezbytné pro vytvoření ziskového podnikání.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist