https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-ohlasila-prvni-pripad-nakazy-cloveka-chripkovym-virem-h7n4
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína ohlásila první případ nákazy člověka chřipkovým virem H7N4

15.2.2018 12:12 (ČTK)
Lidskou populaci častěji napadá virus kmene H7N9, který si od roku 2013 v Číně vyžádal přes 1500 obětí. V loňském roce se jím nakazilo 192 osob, 79 z nich zemřelo. / Ilustrační foto
Lidskou populaci častěji napadá virus kmene H7N9, který si od roku 2013 v Číně vyžádal přes 1500 obětí. V loňském roce se jím nakazilo 192 osob, 79 z nich zemřelo. / Ilustrační foto
Foto | aftab / Flickr
První případ nákazy člověka virem ptačí chřipky H7N4 na světě ohlásila dnes Čína. Nakažená žena, která předtím přišla do styku s živou drůbeží, se zotavila. Informovala o tom agentura Reuters.
 

Podle čínských úřadů se u 68leté ženy z provincie Ťiang-su projevily symptomy 25. prosince. Poté byla převezena do nemocnice a v polovině ledna byla propuštěna. U nikoho z jejího okolí se symptomy nemoci neprojevily.

Lidskou populaci častěji napadá virus kmene H7N9, který si od roku 2013 v Číně vyžádal přes 1500 obětí. V loňském roce se jím nakazilo 192 osob, 79 z nich zemřelo.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist