https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-vyzvala-japonsko-aby-se-nevmesovalo-do-tezby-ve-vychodocinskem-mori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína vyzvala Japonsko, aby se nevměšovalo do těžby ve Východočínském moři

23.6.2022 00:17 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čína tento týden vyzvala Japonsko, aby se nevměšovalo do jejího rozvoje vrtných plošin pro těžbu plynu ve Východočínském moři. Peking uvedl, že jedná v rámci svých pravomocí, informovala agentura Kjódó.
 

Japonské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že Čína zřídila nové vrtné plošiny ve sporné oblasti moře navzdory opakovaným výzvám Tokia. Japonsko proto žádá Peking, aby zastavil svůj jednostranný program těžby zdrojů v této oblasti.

"Čína těží ropu a zemní plyn ve vodách Východočínského moře, které nejsou sporné. Japonsko by se nemělo uchylovat k takovým poznámkám," řekl novinářům mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

Nové plošiny se nacházejí na čínské straně střední linie, kterou navrhlo Tokio. Ta odděluje ekonomické zóny obou zemí v moři, uvedlo japonské ministerstvo.

V roce 2008 se Čína s Japonskem dohodly na společné těžbě zemního plynu v této oblasti. Jednání však byla pozastavena v roce 2010, když se vystupňovalo napětí po srážce čínské rybářské lodi s plavidlem japonské pobřežní stráže .


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist