https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-zabavila-rekordni-mnozstvi-slonoviny-rozbila-gang-paseraku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína zabavila rekordní množství slonoviny, rozbila gang pašeráků

16.4.2019 00:22 (ČTK)
Od letošního ledna už Čína zabavila 8,48 tuny slonoviny a produktů z ní.
Od letošního ledna už Čína zabavila 8,48 tuny slonoviny a produktů z ní.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čínské úřady minulý měsíc zabavily 7,48 tuny pašovaných sloních klů, což je rekordní množství za několik posledních let. Slonovina byla zabavena v rámci zátahu proti mezinárodnímu gangu, který se specializoval na pašování sloních klů, informovala včera čínská celní správa, kterou citovala agentura Reuters.
 

Čína zakázala prodej slonoviny v zemi v roce 2017. Poptávka po tomto materiálu, z nějž se tradičně vyřezávají šperky a dekorativní předměty, neklesá nejen v Číně, ale také ve Vietnamu a dalších asijských zemích, což rozdmýchává pytlačení v Africe.

Od letošního ledna už Čína zabavila 8,48 tuny slonoviny a produktů z ní, a také více než 500 tun částí těl dalších ohrožených zvířat od nosorožčích rohů až po šupiny luskounů, jež jsou žádané v tradiční čínské medicíně.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist