https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cinska-cng-zvazuje-prodej-evropskeho-portfolia-obnovitelnych-zdroju
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čínská CNG zvažuje prodej evropského portfolia obnovitelných zdrojů

18.2.2022 00:28 (ČTK)
Čínská společnost China General Nuclear Power (CGN) zvažuje, že prodá své evropské portfolio obnovitelných zdrojů energie. Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odvolává na své zdroje. Ty cenu transakce odhadují na více než dvě miliardy dolarů (42,8 miliardy Kč). Na potenciálním prodeji divize CGN Europe Energy podle nich společnost CGN spolupracuje s podnikem CITIC Securities.
 

Státem podporovaný gigant začal ohledně prodeje oslovovat firmy z oboru i soukromé kapitálové společnosti, uvedly zdroje. Jednání jsou v počáteční fázi a společnost může od plánu ještě odstoupit. CGN ani CITIC Securities se k věci zatím nevyjádřily.

Čínské firmy kontrolované vládou v poslední době intenzivněji přehodnocují svá zahraniční portfolia. Snaží se optimalizovat výnosy ze svých investic.

Prodej zahraničních aktiv zvažují například společnosti Beijing Capital či Beijing Enterprises, uvedl už dříve Bloomberg. Podnik China Tianying se loni v červnu dohodl na prodeji španělské společnosti Urbaser, která se zabývá nakládáním s odpady, a to za cenu za 1,8 miliardy dolarů.

Společnost CGN Europe Energy byla založena v roce 2014 a sídlí v Paříži. Vyvíjí a provozuje projekty v oblasti alternativních zdrojů energie ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Británii, Irsku, Švédsku a Senegalu, uvádí na svém webu. Celkové investice této divize v Evropě a v Africe přesáhly tři miliardy eur (bezmála 73 miliard Kč) a její celkový instalovaný výkon činí 2,4 gigawattu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist