https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cinska-great-wall-chce-byt-prednim-hracem-na-trhu-s-vodikovymi-auty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čínská Great Wall chce být předním hráčem na trhu s vodíkovými auty

29.3.2021 14:09 | PEKING (ČTK)
 

Čínská Great Wall chce být předním hráčem na trhu s vodíkovými auty

Peking 29. března (ČTK) - Čínská automobilka Great Wall Motor se chce stát předním hráčem na trhu s auty na vodíkový pohon. Letos uvede na trh své první sportovně-užitkové (SUV) modely s vodíkovými palivovými články a flotilu 100 vodíkových nákladních aut, řekl dnes šéf FTXT Energy Technology , Čang Tchien-jü. Tato firma je divizí Great Wall pro technologii vozů s vodíkovým pohonem. Šéf Great Wall Wej Ťien-ťün pak dodal, že v příštích třech letech investuje automobilka do technologií souvisejících s vodíkovým pohonem tři miliardy jüanů (10,1 miliardy Kč).

Great Wall je největším výrobcem pick-upů v Číně, loni prodala 1,11 milionu aut. Vyrábí také elektromobily a staví továrnu na elektrické vozy s automobilkou BMW.

Čína je největším automobilovým trhem světa. Loni zavedla podporu pro vodíkové automobily a požaduje po místních samosprávách a firmách, aby vytvořily vyspělejší dodavatelské řetězce a podnikatelské modely pro toto odvětví.

Mezi konkurenty Great Wall patří automobilky Toyota Motor, Hyundai Motor a Geely, které také vyvíjejí vlastní auta na vodíkový pohon, napsala agentura Reuters.

irl spr


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist