https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-dala-pokutu-280-000-kc-plzenske-firme-za-nelegalni-lakovnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP dala pokutu 280.000 Kč plzeňské firmě za nelegální lakovnu

27.11.2018 00:10 | PLZEŇ (ČTK)
Inspektorát České inspekce životního prostředí v Plzni uložil pokutu 280.000 korun plzeňské společnosti TONER RL s. r. o.
Inspektorát České inspekce životního prostředí v Plzni uložil pokutu 280.000 korun plzeňské společnosti TONER RL s. r. o.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cizp.cz
Inspektorát České inspekce životního prostředí v Plzni (ČIŽP) uložil pokutu 280.000 korun plzeňské společnosti TONER RL s. r. o., která vyrábí ocelové palety a kovové produkty. Ve svém areálu v Domažlické ulici provozovala bez povolení lakovnu, řekla mluvčí inspekce Jana Jandová. Společnost si podle ní po kontrole inspektorů zajistila lakování u jiných subjektů a připravuje instalaci nové lakovny včetně vzduchotechniky a záchytu tuhých znečišťujících i těkavých organických látek. Proti pokutě se neodvolala.
 

"Intenzivní nanášení nátěrových hmot probíhalo bez jakéhokoliv záchytu. Otevřenými vraty lakovny se dostávalo značné množství tuhých přestřiků a těkavých organických látek do volného ovzduší. Lakovna byla v takovém stavu, že by povolení ani nemohlo být vydáno," řekla ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP Plzeň Petra Horčicová.

Podle webových stránek firmy funguje plzeňský TONER RL už 25 let jako certifikovaný výrobce a dodavatel ocelových palet a kovových výrobků. "Velký důraz klademe na kvalitu a využití nejmodernějších výrobních zařízení," uvádí společnost na svých stránkách.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Václav Prokš
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist