https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-dala-pokutu-firme-za-ulozeni-odpadu-na-nachodsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP dala pokutu firmě za uložení odpadů na Náchodsku

8.1.2020 00:07 | ČESKÁ ČERMNÁ (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 125.000 korun společnosti Sluneční stráň. / Ilustrační foto
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 125.000 korun společnosti Sluneční stráň. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 125.000 korun společnosti Sluneční stráň. Firma porušila zákon o odpadech tím, že od srpna do listopadu 2018 uložila neoprávněně na pozemky u České Čermné na Náchodsku přes 21.000 tun odpadní zeminy s kamením a stavebními odpady, uvedli včera v tiskové zprávě zástupci inspekce. Firma se proti pokutě neodvolala a sankce nabyla právní moci.
 

Odpady pocházely ze stavby nových pavilonů Oblastní nemocnice v Náchodě. Firma s odpadní zeminou dělala úpravy terénu u České Čermné na parcelách, které nebyly určené pro ukládání odpadů. "Některé pozemky byly lesními pozemky, využívanými jako manipulační plochy pro skladování dřeva, nebo trvalým travním porostem pod ochranou zemědělského půdního fondu," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček. Odpadní zemina a kamení v sobě podle inspekce měly místy 60 až 70 procent příměsi stavebních odpadů, zejména cihel a betonu.

Za obdobný prohřešek nedávno dostala pokutu 140.000 korun společnost Kámen Ostroměř. Firma od května 2018 do října 2019 uložila neoprávněně na pozemek v katastru Ostroměře na Jičínsku téměř 16.000 tun odpadní výkopové zeminy. Hlínu, která pocházela z výstavby kanalizace v Dobré Vodě u Hořic a z opravy silnice I/35 v Ostroměři, firma složila ve svém kamenolomu v Podhorním Újezdě.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist